Ponadczasowa kamienica przy ulicy Jagiellońskiej 12

Stylowa kamienica zdobi ulicę Jagiellońską 12 w Bydgoszczy już od 1877 roku. Swój urok zawdzięcza m.in. historycznej elewacji frontowej, licznym ornamentom (nawiązującym do znajdującej się dawniej w budynku wytwórni wina) i balkonom. Na jej tyłach znajduje się ogród ze źródłem wody mineralnej.

Mimo swojego wieku kamienica jest bardzo dobrze ocieplona od wewnętrznej strony. Dzięki temu nie generuje zbytecznie wysokich opłat za ogrzewanie. Dach budynku pokrywa papa termozgrzewalna.

W większości mieszkań znajdują się wysokie, charakterystyczne dla tego typu budownictwa sufity. Dzięki nim wnętrza wydają się optycznie większe. W takich lokalach odnajdą się zarówno starsi inwestorzy, szukający spokojnego i klimatycznego miejsca do życia, jak i młodzi, których interesują stylowe i modne rozwiązania.

Jakie działania zostaną przeprowadzone we wspólnej części kamienicy?

W planach jest remont i odświeżenie głównej klatki schodowej, dwóch bocznych klatek i korytarzy. Wymienione zostaną też przyłącza elektryki, wody, kanalizacji, miejskiego ogrzewania, internetu z możliwością podłączenia telewizji kablowej i wideodomofonu. Ponadto zamontujemy nowe klamki i zamki w drzwiach oraz odświeżymy drzwi wejściowe do budynku. Wszystko to z zachowaniem ponadczasowego charakteru kamienicy.

Wszyscy mieszkańcy mają możliwość wjazdu i krótkoterminowego zatrzymania pojazdu na terenie budynku.